Софія Федина стала лауреатом премії імені Василя Стуса

3
48

14 січня вже традиційно відбулося відзначення знакових особистостей українського громадського і культурного простору премією імені Василя Стуса, що присуджується митцям, які мають видатні успіхи у своїй галузі, займають виразну громадянську позицію та активно присутні в українському культурному просторі. Премія була заснована 1989 Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ). Вперше вручалася у Львові, а 1990 набула столичного статусу.

Цьогоріч одним із лауреатів стала співачка, громадський діяч, викладач, політолог, голова Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань Софія Федина.

«Для мене ця відзнака є одночасно і великою приємністю і великою відповідальністю, – говорить Софія Федина. Такі нагороди – недержавні і ніким не лобійовані, тим і є особливими, бо достойна українська громада сама визначає, хто далі має ще активніше працювати і творити для свого народу і своєї держави. Кожна така нагорода є початком широкого шляху, яким треба іти щоденно.»

Також цьогорічними лауреатами стали  політв’язень, голова Музею шістдесятництва Микола Плахотнюк, художниця Любов Міненко та письменник і краєзнавець Борис Ткаченко.

3 COMMENTS

    • Так, Софія Федина дійсно заслуговує на цю премію, адже її внесок у відродження українських традицій, пісень та звичаїв важко переоцінити! Я намагаюся ніколи не пропускати Ваших концертів, адже вони дарують заряд позитивної енергії, тепло та любов! Пані Софіє, Ви – справжнє яскраве сонечко України!

  1. Я була на вечорі в будинку колишньої Центральної Ради, коли пані Софія була премійована і постала перед нами, як сильна особистість з активною життєвою позицією українського націоналіста. До того я особисто вважала її співачкою, а від 14 січня 2013 року зрозуміла, що виконання патріотичних пісень – лише один бік діяльності цієї неповторної людини. Слава Всевишньому, що він нагороджує Україну такими перлинами.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here