У Львові презентували книгу про Оборону Луганського аеропорту «У вогняному кільці»

0
333

Один із перших подвигів українського війська, коли протягом 146 днів цілковитого оточення вдалося зупинити агресора і показати, що Україна може дати відсіч. Книга «У вогняному кільці» –  це перша спроба зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників  однієї з найгероїчніших та водночас найтрагічніших  операцій початку московського вторгнення в Україну. У ній зібрано спогади понад 140 очевидців та учасників: військових, волонтерів, місцевих мешканців, медиків, працівників міліції та аеропорту, також унікальні фото, більшість з яких публікуються вперше. Співавторами книги стали активісти Луганського Євромайдану та волонтери Сергій і Анастасія Глотови, Юрій Руденко – учасник оборони ЛАП, письменниця Анастасія Воронова, військовий експерт Дмитро Путята.

В презентації взяли участь безпосередні учасники подій, родини загиблих Героїв, волонтери та представники обласної та міської влади, небайдужі громадяни.

Особливим гостем презентації став перший заступних командувача Десантно-штурмовими військами Збройних сил України, Герой України, генерал-майор Андрій Ковальчук, який командував операцією з оборони луганського аеропорту.

Співорганізатором та ведучою презентації стала волонтер, співачка та громадський діяч Софія Федина, яка з перших днів долучилася до допомоги захисникам України.

Презентацію у Львові було присвячено поверненню 80 окремої десантно-штурмової бригади у постійне місце дислокації після виконання завдання у зоні проведення операції об’єднаних сил.

Спогади та осмислення значення операції з Оброни луганського аеропорту в новітній історії України дивиіть у програмі Топ-тема на Першому Західному від 30.06.2018.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here